Kurzy detského cvičenia

Baby
4 - 6 mesiacov

Kurzy BABY GYM sú zamerané na správnu manipuláciu a stimuláciu vývinu jednoduchými cvičeniami.

Hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky v rámci:

– správnej manipulácie s bábätkom tak, aby ste podporili jeho prirodzený vývin a pomohli mu vypestovať správne pohybové vzorce, zdvíhanie a nosenie bábätka

– vývin v celistvosti, pozornosť venujeme všetkým aspektom vývinu

– hravé cvičenia na posilnenie posturálneho svalstva a budovanie svalového korzetu trupu, šikmé brušné svalstvo

– učenie sa pohybom a príkladom, hry s dieťatkom primerané aktuálnemu vývinovému obdobiu

– cvičenie hrubej motoriky, postupnosť prirodzeného psychomotorického vývinu

Všetko hravou formou pomocou detských piesní a riekaniek

Mini
7 - 9 mesiacov

Kurzy MINI GYM sú zamerané na správnu manipuláciu a stimuláciu vývinu jednoduchými cvičeniami.

Hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky v rámci:

– správnej manipulácie a nosenia bábätka, tak aby sme podporili jeho prirodzený vývin a pomohli mu upevniť správne pohybové vzorce

– posilnenie svalstva a budovanie svalového korzetu trupu a príprava bábätka na kľúčovú spôsobilosť – lozenie

– rozvoj jemnej motoriky – koordinácia a manipulácia, dotyk, stimulácia

– cvičenie hrubej motoriky

– sociálne a emocionálne zrenie, hra ako forma učenia

Všetko hravou formou pomocou detských piesní a riekaniek

Midi
9 - 18 mesiacov

Kurz MIDI GYM je určený na stimuláciu vývinu jednoduchými a prospešnými cvičeniami so zameraním na:

– Podpora rozvoja psychomotoriky

– Rozvoj priestorovej orientácie zmenou polôh

– Plazenie, nákľak

– Šikmý sed

Cvičenie prebieha pomocou detských pesničiek, riekaniek

V kurze je zahrnuté aj cvičenie s nôžkami, ktoré je zamerané na prevenciu a odstránenie padnutej klenby či plochých nôh.

Pomocou rôznych rehabilitačných pomôcok, zábavných,   hier, riekaniek a piesní inštruktorka vedie dieťa k aktivite, ktorá je prínosná pre zdravý vývin nožičky.

Cvičenia na rozvoj hrubej a jemnej motoriky a využívanie rôznych pomôcok na správny rozvoj psychomotoriky

Maxi
18 - 36 mesiacov

Kurz zameraný všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa s dôrazom na rozvoj psychomotoriky, správne vzpriamovanie, špecializované dráhy na nácvik správneho vývinu chôdze.

OBSAH KURZU

– Pesničky + riekanky

– Zdravotné cvičenia + cvičenia/ pesničky s overbalom

– Využitie rôznych pomôcok pre rozvoj psychomotoriky (overbally, fitlopty, balančné podložky, šatky, hudobné nástroje, loptičky, špecializované pomôcky)

Psychomotorická „dráha“ podporujúca rozvoj hrubej motoriky – koordinácie pohybov – telesnej schémy a rovnováhy.

Midi
9 - 18 mesiacov

– všestranný rozvoj schopností a zručností dieťaťa,

– podpora prirodzeného motorického vývinu a rozvoja psychomotoriky, ale aj rozumovej a rečovej oblasti,

– rozvoj priestorovej orientácie zmenou polôh, nácvik rovnováhy, rozvoj koordinácie pohybových svalov a správne pohybové návyky,

– plazenie, nákľak,

– šikmý sed,

– rozvíjanie sociálnych zručností dieťaťa – dieťa je v kolektíve detí,

Cvičenie prebieha pomocou detských pesničiek, riekaniek a hier.

V kurze je zahrnuté aj cvičenie „zdravé nôžky“, ktoré je zamerané na prevenciu a odstránenie padnutej klenby, či plochých nôh.

Pomocou rôznych rehabilitačných pomôcok, zábavných hier, riekaniek a piesní, inštruktorka vedie dieťa k aktivite, ktorá je prínosná pre zdravý vývin.

Všetky cvičenia sú zamerané na rozvoj hrubej a jemnej motoriky, využívanie rôznych pomôcok na správny rozvoj psychomotoriky dieťaťa – senzomotorická dráha.

Maxi
18 - 36 mesiacov

OBSAH KURZU

– Pesničky + riekanky

– Rozvíjanie pohybových a sociálnych zručností s hudobným doprovodom

– Počas kurzu sa deti hravou formou učia spoznávať rytmus, rozvíjajú schopnosť spolupráce s rodičom, neskôr s rovesníkmi, čím si budujú základy socializácie v kolektíve.

– Zdravotné cvičenia + cvičenia/ pesničky s overbalom, fitloptou, balančnými podložkami

V kurze je zahrnuté aj cvičenie „zdravé nôžky“, ktoré je zamerané na prevenciu a odstránenie padnutej klenby či plochých nôh.

Pomocou rôznych rehabilitačných pomôcok, zábavných,   hier, riekaniek a piesní inštruktorka vedie dieťa k aktivite, ktorá je prínosná pre zdravý vývin nožičiek.

Kids
3 - 6 rokov

Kurz je zameraný na rozvoj všeobecných pohybových schopností

Hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky v rámci:

– rýchlostných schopností (frekvencia, reakcia, obratnosť)

– koordinačných schopností (orientácia, rovnováha, diferenciácia)

–  vytrvalostných schopností

–  silových schopností

– gymnastické prvky (kotúľ, mostík, premet…)

– strečingové cvičeniam

– fyzio cviky zamerané na zdravé nôžky

– budujeme pocit istoty a sebarozvoj príjemnej kamarátskej atmosfére nášho krásneho priestoru

– dieťa získava sebavedomie a spoznáva nových kamarátov

Našim cieľom je, aby si deti pohyb zamilovali a zistili, že cvičenie je ZÁBAVA!

Cieľovou skupinou tohto kurzu sú deti MŠ a je rozdelený na:
mini GYM Kids, 3 – 4 roky, v sprievode rodičov (v popoludňajších hodinách)

GYM Kids, 5 – 6 rokov, bez rodiča (v popoludňajších hodinách)

Mini
7 - 9 mesiacov

Hodiny sú zamerané na ranný rozvoj psychomotoriky v rámci:

– správnej manipulácie, zdvíhania a nosenia dieťatka

–  posilnenie svalstva a budovanie svalového korzetu

–  učenie sa pohybom príkladom

–  cvičenie hrubej motoriky

Všetkou hravou formou pomocou detských piesní a riekaniek

KONTAKTUJTE NáS